گروه اموباند گروه موسیقی است که از سه خواننده جوان به نام های افشین کامیار ، سعید قنبرپور و میثم کمالی متشکل شده است.
گروه امو باند از سال ۹۱ فعالیت خود را آغاز کرد و در سال ۹۶ اولین دانلود فول آلبوم امو بند خود را به نام آروم که سبک عاشقانه و احساسی داشت را وارد بازار کرد آنها تاکنون آهنگ های زیادی را وارد بازار کردند.
اولین کنسرت گروه اموبند در سال 96 در شهر نور برگزار گردید و تاکنون کنسرت های زیادی در سراسر کشور برگزار کردند. در ادامه این مقاله بیتوته بیوگرافی اعضای گروه اموبند را قرار داده ایم.
بیوگرافی افشین کامیار
جوان ترین عضو گروه اموبند افشین کامیار است وی اصالتاً اهل آذربایجان شرقی است. افشین کامیار متولد 17 تیر ۱۳۷۱ در تهران می باشدوی هم اکنون ساکن تهران می باشد. افشین از دوران کودکی علاقه شدیدی به موسیقی داشت.
افشین کامیار در سن ۱۶ سالگی با رضا پناهی (تنظیم کننده و آهنگساز) آشنا شد و همین باعث شد یک قدم به موسیقی نزدیک تر شوند و از همان جا شروع به یادگیری پیانو کرد و در کنار آن خوانندگی را نیز تمرین می کرد.
بعد از یک سال فعالیت افشین در استودیو با میثم کمالی که برای ضبط یک پروژه به استودیو آمده بود آشنا شد. بعد از مدتی با هم دوست صمیمی شدند و به همین ترتیب با سعید قنبرپور آشنا شد.
بیوگرافی سعید قنبرپور
سعید قنبرپور خواننده گروه امو بند در 15 فروردین 1371 در تهران متولد گردید وی اصالتاً اهل آذربایجان شرقی می باشد. سعید قنبرپور از دوران کودکی به موسیقی علاقه داشت.
پدر سعید قنبرپور وقتی که او ۱۵ سال بیشتر نداشت به علت تصادف جان خود را از دست داد و سعید مجبور شد در کنار تحصیل مشغول کار شود و تا حدودی کمک خرج خانواده اش شود و به همین دلیل وقت کافی برای یادگیری ساز نداشت.
در سن ۱۷ سالگی با تهیه یک گیتار به کلاس های آموزشی رفت و نواختن گیتار را آموزش دید و به طور اتفاقی با میثم کمالی و سپس با افشین کامیابی آشنا شد و با هم تمرین های نوازندگی و خوانندگی انجام می دادند.
بیوگرافی میثم کمالی
میثم کمالی خواننده خوش صدا گروه امو بند است وی در تاریخ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۷۲ در خراسان رضوی متولد گردید وی هم اکنون ساکن تهران می باشد. میثم کمالی از کودکی به موسیقی علاقه مند بود و همیشه عضو فعال گروه سرودهای مدرسه بود. میثم کمالی پس از چند سال علاقه اش به خوانندگی زیاد شد و تصمیم به خواندن یک آهنگ گرفت.
چگونگی انتخاب اسم گروه
اعضای اموبند اوایل اسم هایی جدا از اسمهای اصلی خودشان ، اسم های هنری نیز انتخاب کرده بودند و با کنار هم گذاشتن حروف اول این اسم‌ها ، امو رو انتخاب کردند.